یاداشت هاشم پورمحمدی/ چوب بخشش – نه حراج – به دومین پالایشگاه بزرگ کشور

به گزارش "پاتاق نیوز" بعد از انتشار اخبار حراج پالاشگاه کرمانشاه موج اعتراضی در شهر کرمانشاه نسبت به این موضوع راه افتاد که یاداشت زیر نوشته شده توسط شهروند کرمانشاهی می باشد که بنا بر انجام تکلیف نوشته شده و برای ما ارسال شده است:

به عنوان یک کرمانشاهی روزی را تصور کنید که از لب آب گذر خواهید کرد و دیگر شاهد مشعل همیشه روشن پالایشگاه کرمانشاه نیستید..... آیا تصور این صحنه هم برای کرمانشاهی ها دردآور نیست؟؟؟؟؟

حکایت فروش پالایشگاه کرمانشاه شوک بزرگیست که بعد از چند روزی که از  علنی شدن آن میگذرد هنوز چرایی و علت این امر را نمیتوان تجزیه وتحلیل کرد.

دومین پالایشگاه بزرگ کشور به بخش خصوصی فروخته شود!!!! آنهم به قیمتی که اگر این پالایشگاه در زمان چنگیز خان برقرار بود و به تاراج میرفت آنچنان دردآور نبود که اکنون چوب بخشش - نه حراج - به آن زده شود.

کج فهمی مسئولین ثروتمند و سرمایه دار از واگذاری به بخش خصوصی باعث شده که این استان بارها وبارها کارخانه جات و سرمایه های خویش را از دست بدهد. کسی منکر منافع حضور بخش خصوصی در عرصه های مختلف ومنافع حضورِ به جای این بخش نیست ،  اما قرار بر این نیست که هر چیزی به بخش خصوصی واگذار شود. آیا هدیه کردن سرمایه های ملی به نورچشمی ها را واگذاری به بخش خصوصی تعریف میکنید؟ سرمایه های ملی که یکی از مهمترین آنها نیروی انسانیست در مخیله حضرات مسئولینی که توانایی اداره فردی خود را ندارند چطور تعریف شده است که یکی از بزرگترین سرمایه های این استان -که آمار بیکاری آن لازم به اشاره نیست - را به راحتی اینگونه به  کسانی واگذار میکنند که هیچ جای این مملکت تا حال ردی از آنها نبوده است. شاید قرار است سرمایه ی دیگری از نظام را به ما بشناسانند.

وزیر محترم نفت که اتفاقا شناسنامه کرمانشاهی هم دارد با چه منطقی تن به نابودی سرمایه ملی وسرمایه استانی این سرزمین میدهد؟ نکند پرونده نفت هم مثل پرونده هسته ای در حال برچیده شدن توسط حضرات است و بعد از سانتریفیوژها نوبت به بتن ریزی چا ه ها ومخازن وپالایشگاه های نفت رسیده است؟

ژنرال زنگنه عزیز!  آیا حضرتعالی در واحد های شمارشیتان هفتصد هزار ویک میلیون تومان وجود دارد یا فقط میلیارد تومان را میشناسید ؟ اینها حقوق پرسنلیست که قبلا حقوقشان را به بخش خصوصی واگذار کرده اید!!! حالا باید بعد از نابودی پالایشگاه به دست شما ، دویست سیصد متر بالاتر از محل فعلی پالایشگا یعنی در لب آب به جمع کارگران بیکاری که منتظر کارند اضافه شوند.

درود برشما به خاطر هنرتان!!! به خوبی نشان دادید چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است ید طولایی که در تخریب ونابودی دارید چرا استان خودتانبرنگردد.!!!!

پالایشگاه نفت کرمانشاه که پیوند دیرینه ای با تاریخ این سرزمین دارد هرگز قابل معامله پای بدهکاریهای سیاسی شما نیست. زمانی که هفته ای چند بار این پالایشگاه زیر بمباران وموشکباران جنگنده های بعثی در آتش میسوخت ووقتی روز بعد دوباره شعله مشعل آن نشان از همت والای فرزندان سرزمینش میداد وآرامش وامید را به شهر بر میگرداند شما و همین حضراتی که قصد چپاول پالایشگاه را دارند کجا بودید؟

فرزند کوچک کرمانشاه

هاشم پورمحمدی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.